Kao na videoigrici
Golom u sudijskoj nadoknadi Menalo odveo Rijeku u četvrtinale Kupa Hrvatske
Fudbaleri Rijeke plasirali su se u četvrtfinale Kupa Hrvatske nakon što su s 2:1 slavili u gostima kod Varaždina.
16.12.2020. u 18:32

Domaćin je poveo pet minuta prije kraja prvog poluvremena golom Ivana Posaveca, no Riječani su u finišu utakmice uspjeli kreirati totalni preokret.

Prvo je Nino Galović u 78. minuti izjednačio na 1:1 nakon asistencije Roberta Murića, da bi u drugoj od tri minute sudijske nadoknade pogodio povremeni bh. reprezentativac Luka Menalo.

Duplim pasom Murić i Menalo su izbacili domaću odbranu. Golman Varaždina Oliver Zelenika izašao je sa svog gola nakon čega je Murić uposlio Menala koji loptu pospremio u praznu mrežu za četvrtfinale Kupa Hrvatske. Bila je to akcija gostujućeg tima kao sa videoigrice.

Za Menala je ovo bio šesti pogodak u 13. mečeva u svim takmičenjima u kojima je nastupio ove sezone, a čak četvrti u Kupu Hrvatske.

Vrijedi naglasiti da su Luka Menalo i Stjepan Lončar odigrali svih 90 minuta u današnjem meču.

Fantastičnu akciju za pogodak Menala pogledajte na videu od 1:52:49.