La Liga
Granada prkosila Barceloni, Santienov debi spašen golom Lea Messija
Quique Setien, nasljednik Ernesta Valverdea, na klupi Barcelone debitovao je pobjedom protiv Granada rezultatom 1:0
19.01.2020. u 22:52

Teže nego očekivano Barcelona je  na Nou Campu s 1:0 porazila Granadu.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici Barcelona je imala preko svog kapitena Lionela Messija, no šut Argentinca otišao je za nekoliko centimetara iznad prečke.

Posjed lopte bio je apsolutno na strani tima na čijoj klupi je večeras debitovao Quique Setien. O kakvoj je dominaciji večeras bilo riječ najbolje govori statistički podatak iz 25. minute. Posjed lopte bio je na strani Barce, u procentima rečeno - 84:16!

Uprkos totalnoj dominaciji i izraženom posjedu lopte, fudbaleri španskog velikana nisu uspijevali da probiju odbranu gostiju.

Odličnu šansu Barcelona je imala u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Jordi Alba je odlično uposlio Messija, no argentinski napadač šutira pored lijeve stative.

I u nastavku meča Barca je gospodarila travnjakom Nou Campa, no sve to 76. minute nije uspjevala matirati gostujućeg golmana, a onda je Messi pogodio poslije asistencije Vidala i spasio svog novog trenera od neugodnih novinarskih pitanja već na debiju.

Posao Barceloni je olakšalo i isključenje Sancheza u 69. minuti.

Golove s utakmice Barcelona - Granada pogledajte OVDJE.