PLBiH
Hajdarević srušio lidera: U Gabeli zaustavljena velika serija Sarajeva
Meč je odlučen u 37. minuti kada je Hajdarević preciznim udarcem lijevom nogom matirao Kovačevića
28.10.2018. u 16:28

Velika serija FK Sarajevo koji je bez poraza u Premijer ligi BiH bio od prvog kola, tačnije od 22. jula zaustavljena je danas.

Ekipa Husrefa Musemića je u 15. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine izgubila u Gabeli od GOŠK-a sa 1:0.

Meč je odlučen u 37. minuti kada je Hajdarević preciznim udarcem lijevom nogom matirao Kovačevića. Prethodno je Mujakić izgubio loptu, Kulović je sjajno asistirao mladom napadaču, a lopta je uz pomoć staitve završila u mreži.

Fudbaleri Sarajeva danas nisu bili u elementu. Prečka Ahmetovića iz prvog dijela kod rezultata 0:0 najbolja je šansa za Bordo tim. Mogao je i Rahmanović u finišu susreta poravnati rezultat, međutim njegov udarac glavom iz neposredne blizine odlazi pokraj stative.

Rahmanović je bio u odličnoj šansi u 90. minuti, kada je Kozić njegov udarac glavom zaustavio fenomenalnom paradom, a nakon kornera Adukor šalje loptu pored gola.

Sarajevo ima 33 boda i dalje je lider na tabeli. Drugoplasirani Zrinjski ima dva boda manje, a Željo na trećem mjestu pet bodova manje, ali i meč manje.

GOŠK je stigao do treće ovosezonske pobjede i sa 13 bodova zauzima 10. mjesto.