Liga Kup
Halilhodžić preporodio Nantes: Treća uzastopna pobjeda Kanarinaca
Ekipa koju je nedavno preuzeo bh. stručnjak Vahid Halilhodžić plasman među 16 najbolji ekipa izborila pobjedom od 0:3 na gostovanju kod Montpelliera
30.10.2018. u 20:45

Nakon dvije vezane pobjede u francuskoj Ligue 1, fudbaleri Nantesa večeras su s 0:3 trijumfovali na gostovanju kod Montpelliera u šesnaestini finala Liga kupa.

Ekipa koju je nedavno preuzeo bosanskohercegovački stručnjak Vahid Halilhodžić, plasman među 16 najbolji ekipa u ovom takmičenju izborila je zahvaljujući golovima Coulibalyja, Majeeda i Sale.

Nakon što je prvo poluvrijeme okončano bez golova, Coulibaly je u 58. minuti pogodio za vodstvo Kanarinaca.

Posao gostima umnogome je olakšalo isključenje Menseda, koji je u 74. minuti zaradio direktan crveni karton.

U finišu utakmice Halilhodžićevi izabranici postigli su još dva pogotka. Prvo je Majeed u 80. minuti udvostručio prednost, a tačku na "i" stavio je Sala u četvrtoj minuti sudijske nadoknade, nakon što je prethodno promašio penal.