EP 2020
Hrvati u drugi krug s tri pobjede, remi Dancima zagorčao život
13.01.2020. u 22:04

Rukometna reprezentacija Hrvatske takmičenje na Evropskom prvenstvu nastavit će s tri pobjede nakon što je večeras u susretu posljednjeg kola grupe A s 24:21 savladala selekciju Srbije.

Početka utakmice sugerisao je da će srbijanski rukometaši imati dosta problema s hrvatskim golmanom, što najbolje potvrđuje podatak da je Marin Šego u prvih deset minuta zabilježio čak šest odbrana.

Nakon uvodnih 1:1 i 2:2, Hrvatska je brzo stigla do tri gola prednosti (5:2).

U nastavku se uglavnom igralo gol za gol, a u finišu je rezultat glasio 8:8. Do kraja prvog poluvremena rukometaši Srbije uspjeli su postići još dva gola, što je bila prednost s kojom su otišli na pauzu.

Na startu drugog dijela utakmice izabranici Dejana Peruničića bili su bolji tim, no nisu se uspijevali odlijepiti na prednost veću od dva gola.

Kod rezultata 14:14 kao da su puleni Line Červara "stisnuli gas", te je uslijedila serija od 7:1, koja se na kraju ispostavila kao ključna za pobjedu Hrvatske rezultatom 24:21.

U tešku poziciju nakon večerašnjeg remija protiv Mađarske (24:24) dospjeli su aktuelni svjetski i olimpijski prvaci, rukometaši Danske.

Reprezentacija Španije, branilac titule evropskog prvaka, rutinski je savladala debitanta na ovogodišnjem Euru, selekciju Holandije, sa 36:25.