Prva liga Slovenije
Ibričić pogodio za pobjedu nad liderom, pa zaradio isključenje
Pitanje pobjednika u ovom meču odlučeno je u 54. minuti susreta kada je bivši reprezentativac BiH Senijad Ibričić pogodio za 0:1
04.12.2019. u 22:10

Fudbaleri Domažala u meču 20. kola Prve lige Slovenije slavili su s 1:0 u gostima ljubljanske Olimpije.

Pitanje pobjednika u ovom meču odlučeno je u 54. minuti susreta kada je bivši fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Senijad Ibričić pogodio za vodstvo gostiju.

Ipak u 78. minuti lider slovenskog prvenstva imao je priliku da sa bijele tačke poravna rezultat, ali je Ante Vukušio promašio penal za domaći sastav kojeg je izborio Luka Menalo.

U periodu od nepune dvije minute Ibričić je zaradio dva žuta kartona, pa su gosti u posljednjih desetak minuta igrali sa igračem manje. Uprsko brojčanoj nadmoći Olimpije, fudbaleri Domaža uspjeli su sačuvati minimalnu prednost i zabilježiti sedmu ovosezonsku pobjedu.

Fudbalski reprezentativac BiH Luka Menalo odigrao je svih 90 minuta za Zmajčeke, baš kao i njegov timski kolega Tomislav Tomić.

Najzanimljivije detalje sa meča Olimpija - Domžale pogledajte OVDJE.