ABA liga
Igokea "gostovala" u Laktašima, Partizanu uzbudljiva završnica, navijači skandirali "Kosovo je Srbija"
Košarkaši Igokee poraženi su na svom parketu u Laktašima od Partizana rezultatom 85:96 (22:32, 25:25, 21:19, 17:20).
25.12.2022. u 21:25

Ono što je ostalo upečatljivo jeste činjenica da se Igokea kod kuće osjećala kao gost, jer su gotovo svi prisutni navijali za goste iz Beograda.

U prvoj četvrtini dvoranom su odjekivale i političke parole poput one "Kosovo je Srbija".

Završnica meča bila je uuzbudljiva, naročito kada se Igokea primakla na minus pet u poslednjoj minuti - 83.88.  Ipak, Nunnally je brzo postigao trojku i prelomio meč.

Partizan su do desete pobjede u sezoni predvodili Pounter i Nunally koji su postigli po 18 poena, Lessort je ubacio 14, a Trifunović 12 poena.

Kod Igokee koja je uvezala treći poraz najefikasniji je bio Crawfrd sa 26 poena za 33 minute u igri, a Đorđević je brojao do 22. Bh. reprezentativac Haris Delalić igrao je skoro 13 minuta, a ubacio je četiri poena.

Prema zvaničnim podacima meč je pratilo 3.300 gledatelja.