Liga prvaka
Igokea u uzbudljivom meču poražena u gostima kod Nymburka
Košarkaši Igokee upisali su drugi ovosezonski poraz u Ligi prvaka nakon što večera sa 86:82 poraženi na gostovanju kod Nymburka.
26.10.2021. u 20:20

Prva četvrtina bila je dosta izjenačena iako je predstavnik Bosne i Hercegovine imao dosta problema s dolaskom na utakmicu, a zbog dugog putovanja (14 sati) trener Igokee Dragan Bajić otkazao je jutrošnji trening.

Nakon što je prvih deset minuta okončano s dva poena prednosti za domaćin (16:14), u narednoj dionici košarkaši Nymburka su zaigrali nešto bolje, pa su na poluvrijeme otišli s 11 poena viška.

Sastav iz Aleksandrovca se u trećem periodu u potpunosti vratio u susret, pa su u odlučujućih deset minuta ušli s dva poena viška.

U dosta uzbudljivoj završnici na kraju se bolje snašao domaći sastav koji je slavio sa 86:82.

Harding je sa 29 poena bio prvo ime pobjedničkog tima, dok su najbolji u Igokei bili Stephens (19 poena i 11 skokova) i Starks (18 poena i sedam asistencija).

U narednom kolu Igokea gostuje kod Galatasaraya.