Liga prvaka
Inter opet bez gola, Džeko rano zamijenjen, Bešiktaš nemoćan bez Pjanića
Završene su dvije utakmice drugog kola grupne faze Lige prvaka.
28.09.2021. u 20:37

U grupi D i dalje za pobjedu ne znaju Shakhtar i Inter. Ukrajinski i italijanski predstavnik remizirali su u Kijevu rezultatom 0:0. Zanimljivo, dvije ekipe su i prošle sezone u grupnoj fazi Lige prvaka dva puta remizirale identičnim rezultatom - 0:0.

Pravo je čudo što su mreže u ukrajinskoj prijestolnici ostale netaknute, jer obje ekipe imale su zrele šanse.

Edin Džeko igrao je do 55. minute, a umjesto njega na teren je ušao Joaquin Correa.

VEZANI TEKST - Džeko u Kijevu promašio nemoguće

Dijamant je u 34. minuti mogao Inter dovesti do prednosti, ali je sa svega tri-četiri metra šutirao iznad gola.

Inter i Shakhtar nakon prva dva kola grupe D imaju po bod, a za 180 minuta igre nisu uspjeli postići pogodak. Inter je itekako efikasan u Serie A, ali takvu igru izabranici Simonea Inzaghija nisu uspjeli prenijeti u elitno takmičenje.

U ovoj grupi kasnije igraju Real i Sheriff. Španski i moldavski predstavnik u prvom kolu ostvarili su pobjede.

Ajax je stigao do drugog trijumfa u grupi C i na dobrom je putu da osigura osminu finala. Nizozemski tim je u Amsterdamu nadigrao Bešiktaš rezultatom 2:0. Turska ekipa zabilježila je drugi poraz.

Miralem Pjanić zbog povrede nije konkurisao za utakmicu, a terena će izbivati tri sedmice.

U drugom meču grupe Borussija Dortmund od 21 sat igra s lisabonskim Sportingom.