Remi za titulu
Ispisali historiju: Celje prvak Slovenije i potencijalni rival Sarajeva u Ligi prvaka
Fudbaleri Celja novi su prvaci Slovenije.
22.07.2020. u 22:36

VEZANI TEKST - FK Sarajevo nositelj, ovo su potencijalni rivali bh. prvaka u Ligi prvaka

Oni su večeras u odlučujućoj utakmici za titulu remizirali sa Olimpijom (2:2) i tako zadržali lidersku poziciju koju su držali uoči posljednjeg kola.

Ovo je za Celje prva šampionska titula u klupskoj historiji.

Celje je došlo u vodstvo u 34. minuti kada je pogodio Kerin. To je ujedno bio i rezultat prvog dijela, dok je u nastavku "prštalo" na sve strane.

Elšnik je u 58. minuti izjednačio na 1:1, a novu prednost domaćim osigurao je Vizinger u 64. minuti.

Desetak minuta kasnije Elšnik je svojim drugim golom izjednačio na 2:2, što je bio i konačan rezultat.

Raspletom u prvenstvu Slovenije poznati su i svi mogući protivnici Sarajeva u pretkolu Lige prvaka.

Bordo tim je nositelj, a ovo su potencijalni rivali: Fola Esch (Luksemburg), Djurgardens (Švedska), Budućnost Podgorica (Crna Gora), Flora Tallinn (Estonija), Dynamo Brest (Bjelorusija), Riga (Latvija), Connah’s Quay (Wels), Klaksvik (Farska Ostrva), Europa FC (Gibraltar), Celje (Slovenija), Ararat-Armenia (Armenija), KuPS Kuopio (Finska), Reykjavik (Island), Tirana (Albanija), Sileks (Sjeverna Makedonija), Floriana (Malta), te pobjednik preliminarne runde.