BiH - Kuvajt 1:0
Ivaylo Petev upisao prvu pobjedu, Zmajevi prekinuli crni niz
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Kuvajt sa 1:0 u prijateljskom meču odigranom večeras na Bilinom polju.
04.09.2021. u 22:37

Pogodak odluke postigao je Smail Prevljak u 66. minuti, te tako selektoru Ivaylu Petevu osigurao prvu pobjedu na klupi BiH.

Ujedno bh. tim je prekinuo crnu seriju bez pobjede (posljednji put slavili smo 18. novembra 2019. godine).

U prvom poluvremenu obje ekipe imale su svoje šanse (i jedni i drugi pogađali prečke), a jedini gol vidjeli smo u drugom dijelu.

Zpravo, Zmajevi su poveli iz prve ozbiljnije prilike. Ćivić je "promiješao" odbranu i asistirao Prevljaku, koji je iskoristio serviranu priliku i matirao golmana Kuvajta.

Nakon postignutog gola imali smo još nekoliko prilika, čak smo postigli i jedan gol, koji je (ne)opravdano poništen jer su sudije procijenile da je lopta napustili teren.

S druge strane i Kuvajt je imao svoje prilike u drugom dijelu, rekli bismo i bolje nego BiH, ali je do izražaja došlo njihovo neiskustvo.

Naredni veliki ispit bh. tim će imati u utorak na istom stadionu, gdje će u sklopu kvalifikacija za SP ugostiti Kazahstan.