Argentinski čarobnjak
Iz drugog ugla: Pogledajte kako je Messi izlomio Gvardiola
Argentinski mediji oduševljeni su izvedbom Gaučosa i pobjedom nad Hrvatskom u polufinalu Svjetskog prvenstva rezultatom 3:0.
14.12.2022. u 12:23

Lionel Messi i Julian Alvarez razbili su Hrvate.

VEZANI TEKST - Argentinski mediji: Messi izveo maskiranog Gvardiola u šetnju, ugašen najbolji vezni red na svijetu

Alvarez je izborio penal koji je Messi pretvorio u pogodak za 1:0, a onda je u nastavku Alvarez postigao dva pogotka za konačan ishod.

Messi se Alvarezu za izboreni penal odužio asistencijom. U 69. minuti argentinski čarobnjak uradio je sve sam, a napadaču Gaučosa ostao je lakši posao da još jednom pošalje Livakovića u mrežu po loptu.

Desetka Argentine vodila je duel s Joškom Gvardiolom. Sve je krenulo po desnoj strani, gotovo s centra. Messi je u prvom kontaktu uspio steći prednost nad hrvatskim defanzivcem. Kada ga je u nastavku ovaj i sustigao, Argentinac je varkama tijelom uspio izbaciti Gvardiola, ući u šesnaesterac i desnom nogom ubaciti, a Alvarez je loptu iz prve pospremio u mrežu.

Kako je iz drugog ugla izgledao duel Messija i Gvardiola možete vidjeti OVDJE.