Jezivo: Srbijanski golman "poljubio" stativu i morao napustiti igru

Objavljeno: 30.12.17 u 08:00

Mile Svilar, čuvar mreže lisabonske Benfice, neće po lijepom pamtiti posljednji nastup u 2017. godini.

Svilar je glavom udario u stativu

Golman koji je između Belgije (rođen u ovoj zemlji), Srbije (zemlja rođenja njegovog oca) i BiH (zemlja rođena njegove majke) izabrao Srbiju, nije se proslavio u Kup utakmici protiv Setubala (2:2).

Prilikom jedne intervencije u 30. minuti uspio je, na trenutak, spasiti svoj gol, ali je u padu glavom udario u stativu, a odbijenu loptu Fernandes je glavom poslao u mrežu za 1:0. Srbijanskom golmanu ukazana je pomoć i nastavio je meč...

Međutim, osam minuta kasnije morao je napustiti teren, jer se nije osjećao dobro, a u istoj minuti Pinto je udvostručio prednost domaćih. Nakon dodatnih pregleda bit će utvrđeno koliko je ozbiljna povreda 18-godišnjeg golmana.

Benfica se u drugom poluvremenu spasila poraza. Prvo je Haris Seferović u 51. minuti smanjio na 1:2, a osam minuta kasnije Dias je pogodio za konačnih 2:2.