NBA predsezona
Jusuf Nurkić prvo ime u pobjedi Portlanda
06.10.2018. u 08:56

Ekipa Portland Trail Blazersi protekle noći odigrali su drugu utakmicu u predsezoni. Sastav za koji nastupa bh. reprezentativac Jusuf Nurkić slavio je s uvjerljivih 115:93 protiv Phoenix Sunsa.

Odličan nastup zabilježio je naš centar koji je meč okončao sa 16 poena, devet skokova i dvije asistencije, a na parketu je proveo 20 minuta.

Prva četvrtina je pripala Blazersima rezultatom 30:18. Pobjednika je odlučila treća dionica utakmice koju je tim iz Portlanda dobio sa čak 20 poena razlike. Rezultat je glasio 35:15.

Kod Sunsa je najbolji bio prvi pick ovogodišnjeg drafta DeAndre Ayton s 19 poena.