Serie A
Juventus slavio u derbiju, dvojac Chiesa-Dybala najzaslužniji za prvi ovosezonski poraz Milana
Veliki derbi između Milana i Juventusa pripao je aktuelnim prvacima Italije rezultatom 3:1, a gosti iz Torina su tako Rossonerima nanijeli prvi prvenstveni poraz u ovoj sezoni.
06.01.2021. u 22:38

Do osme ovosezonske pobjede Stara dama stigla je ponajviše zahvaljujući Federicu Chiesi i Paulu Dybali. Bivši napadač Fiorentine je poslije asistencije Dybale u 18. minuti pogodio mrežu domaćeg sastava.

Minimalnu predosti gostujući tim imao je sve od 41. minute kada je Davide Calabria izjednačio na 1:1 nakon proigravanja Rafaela Leaa.

Rezultat 1:1 stajao je na semaforu San Sira sve do 62. minute kada su ponovo odlično kombinovali Chiesa i Dybala. Argentinski fudbaler ponovo je bio asistent, a italijanski reprezentativac egzekutor za novo vodstvo Juventusa.

Trijumf ekipe Andree Pirla ovjerio je Weston McKennie u 76. minuti poslije proigravanja Dejana Kuluševskog.

Ranije danas Spezija je iznenadila Napoli, te nakon tri vezana prvenstvena poraza slavila na San Paolu s 2:1.

Golove s derbija između Milana i Juventusa pogledajte OVDJE.