Pripreme u Poreču
Kakav finiš BiH: Veliki povratak Zmajeva i remi protiv Hrvatske
U prvom poluvremenu izabranici selektora Bilala Šumana u nekoliko navrata imali su i po dva gola prednosti
04.01.2020. u 18:16

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je protiv Hrvatske u drugoj prijateljskoj utakmici u Poreču.

Zmajevi su se poraza spasili u posljednjim sekundama meča kada je Burić pogodio za 33:33.

U prvom poluvremenu izabranici selektora Bilala Šumana u nekoliko navrata imali su i po dva gola prednosti, ali je Hrvatska otišla na pauzu sa golom prednosti (18:17).

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili Zmajevi i golom Panića u 35. minuti imali su plus dva (21:19). I sve do posljednjih deset minuta igre bili smo "u igri", ali je onda opet uslijedio pad u igri i Hrvati su otišli na "plus 4" (32:28). Činilo se da će se ponoviti ista slika kao protiv Katara, ali...

U 59. minuti uspjeli smo izjednačiti (32:32). Hrvatska sa igračem više pogađa za 33:32, a Burić je u posljednjim sekundama postavlja konačnih 33:33.

Naš nacionalni timu prvu utakmicu na Evropskom prvenstvu, na kojem je jedan od tri debitanta, igra 10. januara i to protiv selekcije Norveške.

Hrvatska - BiH 33:33 (18:17)

HRVATSKA: Marić, Duvnjak, Hrstić, Stepančić 4, Horvat 3, Šarac 1, Karačić 7, Vekić, Musa 3, Mamić 1, Cindrić 4, Matanović, Mandić 2, Ravnić 3, Martinović 2, Šipić 3, Šego, Ašanin.

BOSNA I HERCEGOVINA: Grahovac, Ovčina 3, Perić, Herceg, Tarabochia, S.Burić 2, Panić 10, Mandić, B.Burić, Haseljić 3, Terzić 4, Karačić 5, Prce 2, Vranješ 3, Malinović, Hamidović, Predragović, Vegar 1.