Fenomenalni Dijamant
Kako su italijanski mediji ocijenili Edina Džeku?
Edin Džeko, kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, sinoć je sa dva gola osigurao Romi pobjedu protiv Sampdorije (2:1).
25.06.2020. u 12:31

Dijamant je pogađao u drugom poluvremenu, u 64. i 85. minuti, za preokret i važne bodove u borbi Vučice za plasman u Evropu.

Sa nova dva gola Džeko je stigao do brojke 104 i sada je peti najbolji strijelac u historiji Rome. Isti broj golova postigao je Pedro Manfredini. Naredne "mete" kapitena Zmajeva su Rodolfo Volk (106) i Amadeo Amadei (111).

A za sjajnu izvedbu protiv Sampdorije naš reprezentativac nagrađen je i od italijanskih medija. Za "koplje" ili dva ocjenjen je bolje nego njegovi saigrači i zasluženo je ponio epitet igrača utakmice.

U većini relevantnih italijanskih medija dobio je ocjenu 8, s tim da je samo novinar Il Romaniste bio rigorozniji i dao mu je 7,5.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava, portali ne smiju objavljivati videomaterijale, a snimak Džekinih golova pogledajte OVDJE.