Serie A
Kakva luda utakmica: Četiri gola, tri crvena i dva penala
Susret 13. kola Serie A između Leccea i Cagliarija, koji je jučer odgođen zbog nevremena, okončan je bez pobjednika (2:2)
25.11.2019. u 17:12

Utakmica 13. kola Serie A između Leccea i Cagliarija, koja je jučer odgođena zbog nevremena, okončana je bez pobjednika (2:2).

Gosti, koji su jedno od najvećih iznenađenja u dosadašnjem dijelu sezone, poveli su u 30. minuti. Joao Pedro je bio siguran izvođač najstrožije kazne.

S minimalnom prednošću Cagliari je otišao na pauzu, da bi Radja Nainggolan u 67. minuti udvostručio prednost svot tima. Izgledalo je tada da će gosti stići do osme ovosezonske pobjede.

Ipak, u 81. minuti Cagliari je ostao s igračema manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Fabrizio Cacciatore, a samo nekoliko trenutaka kasnije Ginaluca Lapadula je s bijele tačke smanjio na 1:2.

Tu nije bio kraj, niti uzbuđenjima, niti isključenjima. Pet minuta prije kraja Olsen i Lapadula zaradili su direktna isključenja.

I dok se čekao kraj Calderoni je pogodio u prvoj minuti sudijske nadoknade za konačnih 2:2.

Golove i najzanimljivije detalj s utakmice Lecce - Cagliari pogledajte OVDJE.