Liga prvaka
Katastrofa Bayerna u Manchesteru, Džeko se radovao u Lisabonu
Manchester City i Inter stekli su značajnu prednost nakon prvih četvrtfinalnih mečeva Lige prvaka.
11.04.2023. u 22:52

Engleski predstavnik je pred svojim fanovima, na stadionu Etihad, razbio Bayern rezultatom 3:0.

City je poveo eurogolom Rodrija u 27. minuti. Bayern se poslije toga pokušao vratiti u meč i doći do izjednačenja. Prijeto je uglavnom Sane, pucao iz svih pozicija, ali je uvijek Ederson izlazio kao pobjednik.

Do drugog pogotka tim Pepa Guardiole stigao je u 70. minuti preko Silve, a na 3:0 povisio je Haaland u 77. minuti.

Inter je veliki korak ka polufinalu napravio u Lisabonu gdje je savladao Benficu sa 2:0.

Vodeći gol za goste iz Milana postigao je Barella u 53. minuti, a rezervista Lukaku je u 83. minuti iz penala postavio konačan ishod.

Edin Džeko igrao je do 63. minute i nije uspio prekinuti golgetersku krizu koja traje od 18. januara. Džeko je ostao na tri ovosezonska gola u Ligi prvaka. Prilikom proslave drugog pogotka Intera bh. napadač je van terena zaradio javnu opomenu.

Još dva četvrtfinalna duela na rasporedu su sutra, a snage će odmjeriti Milan - Napoli i Real Madrid - Cheslea.

Bolji iz dvomeča Manchester City/Bayern u polufinalu će igrati protiv Real Madrida ili Chelseaja, a pobjednik dvoboja Benfica - Inter u polufinalu se sastaje protiv boljeg iz duela Milan - Napoli.

Revanš utakmice četvrtfinala igraju se 18. i 19 aprila.

Prve polufinalne utakmice zakazane su za 9. i 10. maj, a revanši se igraju 16. i 17. maja.

Veliko finale igra se 10. juna u Istanbulu. Titulu brani Real Madrid.