Blijedo poluvrijeme
Koeman bez kritika na račun Pjanića
Barcelona je upisala šestu vezanu prvenstvenu pobjedu u sjajnom meču u Andaluziji protiv Betisa.
08.02.2021. u 08:56

Katalonci su slavili rezultatom 3:2, iako su poslije prvih 45 minuta imali gol zaostatka.

Barcelona je bez Messija u prvom dijelu bila blijeda, nije napravila prekršaj, niti uputila udarac prema golu. To se nije dogodilo još od sezone 2003/04.

Miralem Pjanić zamijenjen je u 56. minuti. Trener Barce Ronald Koeman priznao je da prvo poluvrijeme nije bilo dobro.

VEZANI TEKST - Konačno starter: Koju ocjenu je dobio Pjanić za 56 minuta protiv Betisa?

- Morali smo otvoriti ekipu kad smo imali loptu. Kada smo gubili posjed, kasno smo reagirali. Nisam vidio ekipu s puno iskre u prvih 45 minuta - rekao je Koeman, koji uprkos svemu nije krivio Puiga i Pjanića, za koje je konstatovao da su "dobro radili i da nema prigovora".

Barceloni je poravnanje donio Messi u 59. minuti, u gotovo prvom kontaktu s loptom. Preokret je stigao autogolom Ruiza u 68. minuti. Defanzivac Betisa je sedam minuta kasnije glavom poravnao na 2:2.

Trijumf Barci donio je Trincao eurogolom u 87. minuti. Portugalac je na teren ušao umjesto Pjanića, a ovo mu je bio prvjenac u La Ligi.

Barcu sredinom sedmice čeka polufinalni meč Kupa kralja protiv Seville.