Rumunija
Koljić ostao bez titule u najluđem prvenstvu Evrope
Fudbaleri CFR Cluja osvojili su treću uzastopnu titulu u Rumuniji i to nakon što su na gostujućem terenu u meču koji je odlučivao prvenstvo pobijedili Craiovu sa 3:1.
03.08.2020. u 21:31

Craiova je povela preko Nestora, koji je pogodio u 10. minuti na asistenciju Koljića. Gosti su do odlaska na odmor uspjeli poravnati preko Viniciusa u 36. minuti.

Golom Bolija u 56. minuti Cluj je preokrenuo rezultat, a Deac je golom "sa kreča" u 77. minuti postavio konačan ishod.

Ovo nije bio meč posljednjeg kola, ali jeste finale sezone. Cluj je uoči duela imao 46 bodova, a tim iz Craiove 44.

Rumuni su na kraju ligaškog dijela takmičenja podijelili tabelu tako da su neki timovi u play-offu odigrali po 10, neki po osam mečeva. Problem je nastao zbog utakmice koju Craiova treba da odigra protiv Astre. Taj meč je odložen, jer su fudbaleri Astre bili pozitivni na koronavirus, pa su u Fudbalskom savezu Rumunije za večeras zakazali finale sezone. Preporuke UEFA-e su da se sezona završi do 3. augusta.

Cluj je slavio i okitio se titulom, a da je kojim slučajem bilo neriješeno, igrali bi se produžeci pa penali...