Slavile u "majstorici"
Košarkašice RMU Banovići odbranile titulu prvakinja BiH
Najefikasnija igračica u domaćem taboru bila je Nikolina Zubac sa 23 poena, dok je Dženita Ikanović dodala 17
10.05.2019. u 20:57

Košarkašice RMU Banovići odbranile su titulu prvakinja Bosne i Hercegovine nakon što su u "majstorici" rezultatom 94:63 savladale ekipu Orlova.

Domaće su košarkašice bile su bolji tim u uvodnih deset minuta susreta u kojima su ostvarile značajnu prednost (27:18), dok je druga dionica susreta pripala gošćama sa 17:18. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 44:36 tim iz Banovića.

Pobjednik i novi šampion Bosne i Hercegovine odlučen je u trećoj četvrtini, kada su domaće košarkašice napravile veliku razliku (68:46).

U posljednjoj četvrtini nove-stare prvakinje BiH samo su potvrdile pobjedu.

Najefikasnija igračica u domaćem taboru bila je Nikolina Zubac sa 23 poena, dok je Dženita Ikanović dodala 17. U redovima Orlova najefikasnije su bile Milica Zeljković i Vida Emese sa po 16 poena.