Serie A
Krunić asistent u teškom porazu od Napolija, hat-trick Mertensa
Ekipa Carla Ancelottija na svom je terenu s 5:1 savladala Empoli
02.11.2018. u 22:24

Do osme ovosezonske pobjede fudbaleri Napolija stigli su u prvom meču 11. kola Serie A. Ekipa Carla Ancelottija na svom je terenu s 3:1 savladala Empoli.

Devet minuta igre bilo je dovoljno domaćim igračima da stignu do vođstva. Strijelac je bio Insigne, nakon asistencije Koulibalyja.

Sedam minuta prije kraja prvog poluvremena Insigne je preuzeo ulogu asistenta, a prednost Napolija udvostručio je Mertens.

U nastavku susreta gosti su ipak uspjeli smanjili. U 58. minuti bh. reprezentativac Rade Krunić odlično je usposlio Caputa, koji pogađa za 2:1.

Ipak, do kraja je još jedna lopta završila u mreži gostiju. Strijelac je ponovo bio Mertens, nakon asistencije Callejona.

Još dva gola pala su u samom finišu utakmice. Prvo je Milik pogotkom u 90. minuti povisio prednost Napolija na 4:1, da bi odličnu partiju večeras hat-trickom krunisao belgijski napadač Dries Mertens.

Krunić je igrao do 68. minute, kada ga je zamijenio Pasqual.