Francuska
Kultni klub u finalu nakon 38 godina: Do pobjede u 93. minuti, na terenu ludnica
Fudbaleri Saint-Etiennea plasirali su se u finale francuskog kupa 2:1 dramatičnom pobjedom na svom terenu protiv branioca naslova Rennesa u polufinalu.
06.03.2020. u 08:23

Rennes je poveo golom Nianga (33 - 11 m) s bijele točke, na 1:1 pred sam odlazak na odmor poravnao je Kolodziejczak (43), da bi veliko slavlje domaćima osigurao Boudebouz (90+3) u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Za Saint-Etienne ovo će biti prvi nastup u finalu kupa nakon čak 38 godina. Do sada su zeleni devet puta igrali završni dvoboj, šest puta su podizali pobjednički pokal, posljednji put 1977., dok su 1982., u svom posljednjem nastupu u finalu, izgubili od Paris SG-a.

A upravo će PSG, kojemu je taj kup iz 1982. bio prvi trofej u klupskoj povijesti, biti suparnik Saint-Etiennea u finalu na Stade de Franceu 25. travnja. Parižani su u srijedu u prvom polufinalu nadigrali Lyon s čak 5:1

Poslije pobjede nad Rennesom na travnjak stadiona domaćih utrčali su skoro svi navijači. Pogledajte djelić atmosfere.