Čudesna Mostarka
Lana Pudar osvojila bronzu na SP, pa poručila: Sada me očekuju školske obaveze
Lana Pudar, najbolja bosanskohercegovačka plivačica, osvojila je sedmo mjesto u disciplini 100 metara delfin u finalu Svjetskog prvenstva u Abu Dhabiju.
21.12.2021. u 19:51

Ujedno, ovo je bio posljednji nastup našoj plivačici na ovom SP-u, na kojem je osvojila bronzanu medlju u disciplini 200 metara leptir.

- Moram prije svega da se zahvalim na ogormnoj podršci koju sam dobila ovih dana. Stvarno mi mnogo znači kada vidim koliko ljudima u našoj domovini znače ovi uspjesi. Onda to dobije neku posebnu čar.

VEZANI TEKST - Zastave BiH u čast Lane Pudar, iz kluba poručuju: Najbolje tek slijedi

Ovo je stvarno jedan savršen način da završim ovako dobru godinu. Stvarno sam ponosna na sve postignuto i zaista znam da se sav rad i trud isplatio.

Po povratku u Mostar čekaju me školske obaveze. Već naredne sedmice idem na državno prvenstvo tako da će do kraja godine biti dosta burno. Nakon toga idu novogodišnji praznici gdje se nadam da ću uhvatiti koji dan odmora i napuniti baterije za novu sezonu - poručila je Lana Pudar nakon nastupa u finalnoj utrci na 100 metara.

Mostarka koja ima samo 15 godina bila je najmlađa učesnica finalnih utrka na 200 i 100 metara leptir.