Pred 20.000 gledalaca
Leicester City preko finaliste Lige prvaka do prvog trofeja FA Cupa
Fudbaleri Leicester City pobjednici su FA Cupa za sezonu 2020/2021 nakon što su u finalu na kultnom Wemleyju s 1:0 savladali Chelsea.
15.05.2021. u 20:29

Prestižni trofej popularnim Lisicama donio je pogodak belgijskog reprezentativca Yourija Tielemansa iz 63. minute nakon asistencije Lukea Thomasa. Silovitim udarcem sa oko 25 metara Tielemans je pogodio mrežu Kepe Arrizabalage, koji je bio totalno nemoćan.

U samom finišu utakmice, tačnije u 89. minuti, finalist ovosezonskog izdanja Lige prvaka stigao je do izjednačenja. Benjamin Chilwell zatresao je mrežu Leicestera, no njegov pogodak je poništen zbog nedozvoljene pozicije, nakon što je glavni arbitar meča konsultovao VAR.

Tokom pet minuta sudijske nadoknade rezultat se nije mijenjao, pa je Leicester iz petog pokušaja stigao do svog prvog trofej FA Cupa.

Na kraju vrijedi spomenuti da je susret finala FA Cupa na Wembleyju pratilo 20.000 gledalaca, što je bio i svojevrsni test nakon restrikcija i zatvorenih stadiona zbog pandemije koronavirusa.

Najzanimljivije detalje s utakmice pogledajte OVDJE.