Luda završnica La Lige
Levante poremetio šampionske planove Pjanićeve Barce, Zmaju ni minute
Fudbaleri Barcelone remizirali su na gostovanju kod Levantea (3:3) u meču 36. kola i tako propustili priliku da makar privremeno izbiju na lidersku poziciju La Lige, čija završnica odavno nije bila zanimljivija.
11.05.2021. u 23:49

Katalonci su prokockali dva gola prednosti koju su im donijeli Messi i Pedri pogocima u 25. i 34. minuti utakmice.

Vodstvo Barcelone, u čijem početnom sastavu ni danas nije bilo bh. reprezentativca Miralema Pjanića, anulirano je u periodu od 57. do 59. minute. Prvo je Melero smanjio prednost gostiju, da bi samo dvije minute kasnije Morales zabio za 2:2.

Za novo vodstvo gostiju pobrinuo se Dembele, u 64. minuti susreta.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima jer jer Leon sedam minuta prije kraja utakmice pogodio za novo izjednačenje, koje će se na kraju ispostaviti kao konačan rezultat.

Koemanov tim tako je prokockao dobru priliku i ostao bez važnih bodova u borbi za šampionsku titulu, koja je sve bliže Atletico Madridu, ne desi li se još neko veliko iznenađenje u nikad luđoj završnici La Lige.

Problemi Miralema Pjanića s minutažom nastavili su se jer Zmaj ni večeras nije dobio priliku da zaigra za svoj tim.