Završena grupna faza
Liga prvaka: Villareal se pobjedom protiv Atalante plasirao u nokaut fazu Lige prvaka
Večeras je na rasporedu bila utakmica posljednjeg kola grupne faze Lige prvaka u grupi F između Atalante i Villareala.
09.12.2021. u 20:56

Villareal je pobjedom od 3:2 ostvario plasman u nokaut fazu Lige prvaka, dok će fudbaleri Atalante svoj evropski put nastaviti u playoffu Evropske lige.

Španski klub je poveo ranim pogotkom Danjume u trećoj minuti. Prednost su udvostručili pogotkom Capouea tri minute prije odlaska na odmor. Isti igrač je u 51. minuti postigao bio strijelac za 3:0. Atalanta se pokušala vratiti u igru golovima Malinovskog u 71. minuti i Zapate devet minuta kasnije. Do kraja susreta nije dolazilo do promjene rezultata.

Podsjetimo, susret između ova dva kluba se trebao odigrati sinoć, međutim zbog snijega koji nije prestajao padati u Bergamu, UEFA je odlučila da utakmicu pomjeri za večeras.

Lider grupe F sa 11 bodova je Manchester United koji se uz Villareal (10 bodova) plasirao u nokat fazu Lige prvaka, Atalanta kao trećeplasirana sa šest bodovoa svoj put nastavlja u  Evropskoj ligi, dok se posljednji na tabeli Young Boys oprostio od Evrope.