Engleska

Liverpool na pogon Salaha, Leicester izgubio kući

Objavljeno: 12.01.2019. u 18:00

Redsi su slavili gostujuću pobjedu kod Brightona i tako se vratili na pobjednički kolosijek nakon dva poraza

Salah je pogodio u 50. minuti

Mo Salah ponovo je junak Liverpoola. Redsi su danas slavili gostujuću pobjedu kod Brightona i tako se vratili na pobjednički kolosijek nakon dva poraza - od Manchester Cityja u prvenstvu i Wolvesa u Kupu.

"Egipatski Messi" postigao je odlučujući pogodak u 50. minuti sa bijele tačke i Liverpoolu osigurao 18. prvenstvenu pobjedu u sezoni.

Iznenađenje je priredio Southampton, koji je slavio ghostujuću pobjdu protiv Leicestera. Ward-Prowse (11) i Long (45+2) bili su strijelci za goste, dok je počasni gol za Lisice postigao Ndidi u 58. minuti. Uspjeh je veći ako se zna da su gosti od 45. minute imali igrača manje, jer je isključen Valery.

Čast domaćih, u popodnenvom programu, spasio je Burnley, koji je sa 2:1 savladao Fulham (u prvom meču dana domaću pobjedu upisao i West Ham protiv Arsenala).

Cardiff i Huddersfield su remizirali bez golova, dok je Watford slavio gostujuću pobjedu protiv Crystal Palacea.