Predsezona
Manchester City do vrha napunio mrežu Kitcheea u Sliškovićevom debiju
Razlika u kvaliteti bila je očigledna već nakon prvog poluvremena
24.07.2019. u 15:58

Bh. trener Blaž Slišković debitovao je danas na klupi Kitcheea iz Hong Konga. Rival njegovom timu nije mogao biti teži. U Hong Kong je stigla Guiardiolina mašinerija, ekipa Manchester Cityja koja je slavila sa 6:1.

Razlika u kvaliteti bila je očigledna već nakon prvog poluvremena kada je City stekao osjetnu prednost.

Prvake Engleske do vodstva je doveo Silva u 14. minuti. Na 2:0 je povisio Sane u 40. minuti, da bi Sterling u 43. golom krunisao sjajnih 45 minuta jer je kod prva dva pogotka ubilježio asistencije.

City je do kraja duela postigao još dva gola. Sane je u 55. minuti povisio na 4:0, a Nabil Touaizi minuta prije kraja meča postiže i peti gol za Građane.

Kitchee je do kraja uspio postići počasni pogodak, a šesti gol za City djelo je Poza iz 88. minute.