Osvojili FA Cup
Manchester City u finalu bolji od Uniteda, Gundogan junak
Fudbaleri Manchester Cityja kompletirali su duplu krunu.
03.06.2023. u 17:58

Nakon što su u prvenstvu šampionski naslov "ukrali" Arsenalu, danas su osvojili FA Cup savladavši u finalu gradskog rivala Manchester United sa 2:1.

Junak Građana bio je dvostruki srijelac Ilkay Gundogan, koji je pogađao na asistencije Kevina De Bruynea.

Njemački reprezentativac turskog porijekla šokirao je Crvene đavole već u 12. sekundi meča, što je bio najbrži gol ikad postignut u finalima najstarijeg takmičenja na svijetu.

United je izjednačio u 33. minuti, kada je iz jedanaesterca pogodio Fernandes. Ujedno, to je bio i rezultat prvog dijela.

Na otvaranju drugog poluvremena City je ponovo poveo. Opet je asistirao De Bruyne, a pogodio Gundogan za, kasnije će se ispostaviti konačnih 2:1.

Manchester City će naredne subote imati priliku da osvoji još jedan trofej, onaj najvažniji, jer će protiv Intera igrati finale Lige evropskih prvaka.