Borba za titulu
Miami smanjio na 3:2 u finalnoj seriji, povrijedio se Anthony Davis
U noći sa petka na subotu košrkaši Miami Heata pobjedom 11:108 na Los Angeles Lakersima u Disney Worldu u Orlandu izborili su šestu utakmicu velikog finala.
10.10.2020. u 08:53

Junak Miamija bio je Jimmy Butler, koji je utakmicu završio triple-doubleom s 35 koševa, 12 skokova i 11 asistencija. Duncan Robinson je dodao 26 koševa i Heat je smanjio svoj zaostatak u seriji na 3:2. Kendrick Nunn je ubacio 14 koševa, Bam Adebayo 13, a Tyler Herro 12.

Lakersima, koji su gubili veći dio susreta, nije pomoglo ni 40 koševa LeBrona Jamesa koji je tome dodao i 15 skokova i sedam asistencija. Anthony Davis je dodao 28 koševa i 11 skokova, a u prvoj je četvrtini povrijedio koljeno zbog čega je na klupi "prosjedio" sljedećih sedam minuta.

Lakersi sada imaju priliku za osvajanje svog 17. naslova prvaka u šestoj utakmici koja je na rasporedu u nedjelju, a sedma, ako bude potrebna, igrat će se u utorak.