Derby della Madonnina
Milan - Inter 1:1, Džeko izašao zbog povrede, Krunić igrao do 84. minute
Derby della Madonnina završen je bez pobjednika. Inter je vodio, imao je i dva penala, a domaći su finišu mogli i do pobjede, ali je ostalo 1:1.
07.11.2021. u 22:42

Ono što može brinuti navijače u BiH je to što je Edin Džeko u 76. minuti napustio teren zbog povrede.

Nadamo se samo da nije u pitanju ništa ozbiljnije i da će biti spreman za Finsku i Ukrajinu.

Inter je poveo u 11. minuti kada je jedanaesterac realizovao Calhanoglu (turski fudbaler se i izborio za najstrožiju kaznu). No, Milan se brzo vratio u igru, a autogol za 1:1 postigao je De Vrij u 17. minuti.

Deset minuta kasnije dosuđen je novi penal za Nerazzurre, ali je ovaj put Tatarušanu odbranio udarac Lautara Martineza.

Dok je bio na terenu Džeko je bio raspoložen za igru i razigravao je saigrače.

Prvo je Lautaro Martinez zapucao sjajno dodavanje Dijamanta, dok je u drugom poluvremenu Vidal izblokirao nakon što jednog sjajnog proigravanja kapitena Zmajeva.

Rade Krunić je u dresu Milana igrao do 84. minuta.