Minimalac Lulićevog Lazija, Milan na krilima Higuaina
Četiri susreta osmog kola Serie A odigrano je danas, a kasnije su na programu još dva meča
07.10.2018. u 16:56
AC Milan

Fudbaleri Milana danas su pred svojim navijačima stigli do treće ovosezonske pobjede. Rossoneri su na San Siru s 3:1 savladali posljednjeplasirani Chievo, koji je još uvijek u minusu za jedan bod.

Glavni arhitekti pobjede tima iz Milana bili su Higuain i Suso. Ovaj dvojac uspješno je kombinovao u 27. minuti, a iskusni Argentinac pogodio je za vodstvo domaćih. Sedam minuta kasnije isti scenario. Asistencija Susa i gol Pipite za 2:0.

Početkom drugog dijela Bonaventura je zabio za 3:0. Sve što su gosti uspjeli bio je utješni pogodak Pellissiera iz 63. minute susreta.

Gol Cire Immobilea donio je minimalnu pobjedu Laziju na Olimpicu protiv Fiorentine, a bivši Zmaj Senad Lulić odigrao je cijeli meč.

Indentičnim rezultatom Sampdoria je slavila u Bergamu protiv Atalante, dok je ranije danas Zukanovićeva Genoa poražen s 3:1 od Parme i to pred domaćom publikom.