Nastupila 103 šahista
Mladen Palac osvojio turnir u Doboju, Denis Kadrić ispod očekivanja
Mladen Palac, velemajstor iz Hrvatske, osvajač je Međunarodnog šahovskog turnira koji je u nedjelju održan u Doboju.
27.06.2022. u 19:58

Turnir se igrao povodom Dana grada, a tehnički organizator bio je Šahovski klub "En passant".

Palac je nakon devet odigranih kola prvi prošao kroz cilj sa osam poena (sedam pobjeda i dva remija). Drugo mjesto osvojio je Dalibor Stojanović, velemajstor iz BiH, sa 7,5 poena, dok su treće, četvrto i peto mjesto, sa po sedam poena, pripalo Aleksandru Savanoviću, Sretenu Jevtiću i Goranu Trkulji.

Listu takmičara sa 6,5 osvojenih poena predvode dvojica velemajstora Milan Vukić i Denis Kadrić. Od Kadrića, bivšeg reprezentativca BiH koji sada nastupa pod zastavom Crne Gore, očekivalo se više, jer je bio postavljen za prvog nositelja.

Na truniru su nastupila 103 šahista iz BiH, Srbije, Hrvatske, Crne Gore i Danske. Bio je prvi prvi turnir, a organizatori su najavili da će postati tradicionalan i da će se igrati svake godine u povodu Dana grada Doboja.

Pokrovitelj turnira je bio gradonačelnik Doboja. Posao glavnog arbitra odradio je FIDE sudija Nemanja Šipka, a asistirali su mu Vladislav Pejić i Božidar Simić.