TOK UTAKMICA
Mladost - Olimpik 1:0, Velež - Tuzla City 1:1, Sloboda - Široki Brijeg 3:0
Danas je nastavljeno takmičenje u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
29.08.2020. u 15:57

Prvi od tri susreta šestog kola u Doboju kod Kaknja odigrali su Mladost i Olimpik, a slavio je domaćin sa 1:0 i upisao drugu vezanu ligašku pobjedu.

Velež i Tuzla City su remizirali u Vrapčićima rezultatom 1:1,dok je Sloboda u posljednjem meču razbila Široki sa 3:0.

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Faktor.ba.

Sloboda 3:0 Široki Brijeg (Husejinović 5', Tomašević 45', Dž. Beganović 73')

Velež 1:0 Tuzla City 1:1 (1:0 Cvijanović 9', 1:1 Džafić 55')

Mladost 1:0 Olimpik (Hiroš 45')

___________________________________________________________________________________________________

Kraj utakmice u Tuzli. Sloboda  - Široki 3:0.

73. minut: GOOOOOL. Sada je 3:0 za Slobodu. Prvjenac postiže Dženis Beganović, asistenciju bilježi Amar Beganović. Divna akcija Slobodu i sjajno ubacivanje mladog bh. reprezentativca.

66. minut: Tomašević pokušava nakon dodavanja Mujagića, brani Miškić.

65. minut: Dvostruka izmjena u Slobodi. Izašli su Kurtalić i Husejinović, a u igri su Mujagić i Kadrić. Husejinović je prilikom izlaska iz igre dobio žuti karton.

59. minut: Maksimović je sada upropasio kontranapad Slobode.

58. minut: Žuti karton za Maksimovića. On će propustiti utakmicu narednog kola kada Slobode poslije reprezentativne pauze ide na gostovanje kod Krupe.

54. minut: Pervan prijeti golu Slobode, sjajno brani Golubović. Prvi je ovo udarac Širkobriježana u okvir gola Slobode.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na Tušnju.

Kraj utakmice Velež - Tuzla City 1:1.

90. minut: U Vrapčićima pet minuta nadoknade.

45. minut: GOOOOOL. Sloboda vodi 2:0. Golina Nemanje Tomaševića slabijom, desnom nogom.  Crveno-crni imaju veliku prednost. Asistenciju je uknjižio Dženis Beganović.

35. minut: Zlomislić van šesnaesterca ruši mladog Osmića, zbog čega je dobio  crveni karton.  Rezervni čuvar mreže Dario Miškić je u igri umjesto Tonija Jovića, a umjesto Stjepana Radeljića ušao je  Marko Jurić.

32. minut: Najbolja šansa za Široki nakon kornera. Odbrana Slobode uspjela je sačuvati svoj gol.

30. minut: Pritisak Širokog na Tušnju. Gosti traže izjednačujući gol.

75. minut: Igrači Veleža traže penal, a sudija pokazuje na korner.

20. minut: Široki Brijeg je probao probiti po desnoj strani, ali na vrijeme Tomašević interveniše ispred Cipetića. Odbrana Slobode otklanja opasnost nakon ubacivanja iz ugla.

59. minut: Opasno je bilo pred golom Tuzla Cityja, ali odbrana gostiju dobro interveniše.

55. minut: GOOOOL Izjednačenje u Mostaru. Tuzla City je došao do 1:1.  Džafić je strijelac gola za Tuzlake.

5. minut: GOOOOL Sloboda - Široki 1:0. Lijep gol Husejinovića. Majstorija kapitena Tuzlaka, pogodio je suprotni ugao gola Širokobriježana.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na meču Velež - Tuzla City

1. minut: Sudija Miloš Gigović označio je početak meča na Tušnju.

45. minut: Okončan je prvi dio u Vrapčićima.

28. minut: Kombinacija Brandaa i Cvijanovića, ovaj drugi šutira pored gola.

23. minut: Ubiparip šutira, Bobić brani.

18. minut: Poslije centaršuta Rugaševića malo kasni Ubiparip.

16. minut: Veliki promašaj Zeljkovića poslije kornera.

15. minut: Mulić prijeti, Muminović odbija loptu u korner.

8. minut: GOOOOOL. Velež vodi. Cvijanović se upisao u strijelce. Za napadača Veleža ovo je treći gol u sezoni. Asistencija ide na konto Radovcu.

Sloboda: Golubović, A. Beganović, Jusić, Uzelac, Tomašević, Kurtalić, Osmić, Predragović, Husejinović, Maksimović, Dž. Beganović

Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Obšivač, Čuljak, Ćorič, Jurilj, Jović, Marić, Radeljić, Begić, Pervan

1. minut: Počela je utakmica u Vrapčićima.

Kraj utakmice u Doboju kod Kaknja. Mladost je slavila pogotkom Hiroša i upisala drugu uzastopnu pobjedu u prvenstvu. Olakšanje pred reprezentativnu pauzu.

90. minut: Četiri minute nadoknade. Mladost na korak od druge pobjede.

80. minut: Adžem je dobio žuti karton u timu Olimpika.

Velež: Bobić, Ćosić, Cheshmedjiev, Osmić, Radović, Radovac, Zeljković, Vehabović, Brandao, Cvijanović, Mulić

Tuzla City: Muminović, Barišić, Kojić, Rugašević, Nikolić, Džafić, Rustemović, Nukić, Đerić, Maksimović, Ubiparip

70. minut: Još dvadeset minuta do kraja. Mladost i dalje ima minimalnu prednost.

52. minut: Prvi žuti karton na meču dobio je Nikolić (Mladost).

52. minut: Mladost nastavlja sa napadima. Već na startu drugog dijela domaći su kreirali dvije-tri prilike, ali nema promjene rezultata.

46. minut: Nastavljeno je drugo poluvrijeme. Trener gostiju napravio je dvije promjene. Na terenu su Hadžanović i Imamović, a igru su napustili Beširević i Bajraktarević.

Odmah nakon pogotka Hiroša završeno je prvo poluvrijeme u Doboju kod Kaknja.

45. minut: GOOOOOL. Mladost vodi. Strijelac vodećeg gola za domaći tim je Anel Hiroš.

35. minut: Tvrda utakmica u Doboju kod Kaknja. Nema golova. U 26. minuti je Anel Dedić pogodio mrežu Olimpika, ali je gol poništen zbog ofsajda.

15. minut: I dalje bez golova. Obje ekipe su do sada imale po jedan pokušaj.

1. minut: Sudija Mateo Musa označio je početak utakmice.

15:56 Mladost će sa klupe predvoditi novi trener Nemanja Milanović.

Mladost: Bukvić, Alić, Vazda, Hadžić, Hiroš, Mirkov, Biber, Lalić, Dedić, Mahmić, Nikolić

Olimpik: Hadžić, Milović, Beširević, Adžem, Bajraktarević, Muminović, Osmanović, Zeba, Handžić, Milanović, Lekanić