Mladost u finišu prokockala pobjedu, Veležu bod u duelu s bivšim trenerom
06.10.2019. u 17:24

Od gotovog fudbaleri Mladosti napravili su veresiju pretposljednjem meču 12. kola Premijer lige BiH u kojem su u finišu ispustili dva gola prednosti protiv Veleža.

Ekipa Ibre Rahimića povela je u 17. minuti lijepim pogotkom Fanima.

Jedanaest minuta kasnije Fanimo i Hiroš su odlični izbacili kompletnu odbranu domaćih, a nekadašni omladinac Željezničara udvostručio je prednost tima iz Doboja kod Kaknja.

Do 84. minute susreta činilo se da će Mladosti zabilježili treću ovosezonsku pobjedu, a drugu nad mostarskim Rođenim, no Rahimićev tim je u finišu meča uspio prosusti dva važna boda.

Prvo je Brandao na asistenciju Behrama šest minuta prije kraja smanjio na 2:1, da bi tri minute kasnije isti igrač u potpunosti anulirao prednost domaćeg sastava.

Mogao je Velež do totalnog preokreta u 90. minuti poslije greške Velića, no iskusnom Fajiću je pobjegla lopta.