Borba za evropsku elitu
Mura slavila u gostima kod Shkendije
Fudbaleri slovenačke Mure slavili su sa minimalnih 1:0 u gostima kod Shkendije, šampiona Sjeverne Makedonije, u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona, javlja Anadolu Agency (AA).
06.07.2021. u 22:05

Strijelac pobjedonosnog gola bio je Luka Bobičanec u 28. minuti susreta. Domaći su u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena propustili veliku priliku da iz penala izjednače rezultat. Naime, Besart Ibraimi šutirao je sa bijele tačke pored gola.

Rezultati večeras odigranih prvih utakmica prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona: Ferencvaros – Priština 3:0, Flora – Hibernians 2:0, HJK Helsinki – Budućnost 3:1, Cluj – Borac 3:1, Žalgiris – Linfield 3:1, Fola – Lincoln 2:2, Shkendija – Mura 0:1.

U srijedu se igraju preostali prvi dueli prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a revanš-susreti na rasporedu su 13. i 14. jula.