Musemić nadmudrio Osima: Tuzla City srušio Želju i produbio krizu Plavih
Ekipa Željezničara poražena je šesti put u sezoni, a treći u posljednjih pet utakmica, što je jasan pokazatelj da tim Amara Osima drma kriza.
06.03.2021. u 15:53

Željo je danas poražen na Tušnju od Tuzla Cityja rezultatom 2:0.

Vodeći gol Tuzlaci su postigli u 9. minuti, kada je iz penala prvjenac u dresu Tuzlaka zabio Petar Mišić. U šesnaestercu Želje pao je Rustemović poslije duela sa Šehićem, a sudija Petrović pokazao na bijelu tačku. Fejzić je pročitao stranu u koju će šutirati Mišić, ali njegov udarac bio je dovoljno jak i precizan.

Željo je prije vodećeg gola Tuzla Cityja imao dobru priliku preko Juričića, koji nije pogodio praznu mrežu.

Juričić je pokušao i u 27. minuti, ali njegov udarac zaustavio je Muminović.

Dobru priliku da udupla vodstvo imao je Tuzla City u 40. minuti, kada udarac Ubiparipa glavom odlazi malo pored stative.

U drugom dijelu viđeno je malo toga. Amar Osim je u drugih 45 minuta izvršio pet izmjena, ali one nisu urodile plodom.

U sudijskoj nadoknadi nakon kombinacije rezervista Doffa i Maksimovića, potonji trese mrežu Fejzića za konačan ishod.

Za Tuzla City ovo je druga pobjeda u drugom meču pod komandnom palicom Husrefa Musemića, a treća vezana u prvenstvu.  Tuzlaci imaju 33 boda i na sedmom su mjesto.

Željo je sada bez postignutog gola 180 minuta i ostao je na 37 bodova. Plavi su sada treći na tabeli sa jednakim brojem bodova kao Velež na četvrtom mjestu i sa bodom manje od drugoplasiranog Širokog Brijega.

Širokobriježani su danas remizirali kod Krupe na Vrbasu (1:1). Gosti su vodili od 54. minute golom Ikića, ali Krupa do boda dolazi u 90. minuti. Tim Tonija Karačića ima 38 bodova, osam manje i utakmicu više od vodećeg Sarajeva.

Sarajevo će od 19 sati odmjeriti snage sa Zrinjskim.