Srebrena liga
Muška odbojkaška reprezentacija BiH poražena u Skoplju
Muška odbojkaška reprezentacija BiH pretrpila je poraz u prvom kolu Srebrene lige, u gostima kod Sjeverne Makedonije.
25.05.2022. u 23:13

Domaćin je u Skoplju slavio sa 3:0 u setovima (25:16, 25:17, 25:23).

Iako su naši odbojkaši pružili dobru igru, to nije bilo dovoljno da savladaju odbojkaše Sjeverne Makedonije. Prvi set je završen rezultatom 25:16, a drugi set 25:17.

U trećem setu naši reprezentativci pružaju dosta bolji otpor, ali ipak gube treći set rezultatom 25:23.

Druga utakmica prvog kola ove grupe igrala se u utorak u Tirani, a sastali su se Albania i Ramunija. Gosti su pobijedili sa 1:3, a rezultat po setovima je glasio: 19:25; 21:25; 27:25; 14:25.

Nakon kompletiranog prvog kola grupe B, Rumunija se nalazi na prvom mjestu, drugi su reprezentativci Sjeverne Makedonije, na trećem mjestu se nalaze odbojkaši Albanije, a naši odbojkaši su trenutno na posljednjem mjestu.

Narednu utakmicu naši odbojkaši igraju u subotu u Tuzli, gdje će u dvorani "Mejdan" dočekati odbojkaše Albanije. Utakmica počinje u 16:00 sati.

- Pozivamo publiku da popuni tribine dvorane "Mejdan" i podrži naše odbojkaše na putu do prve pobjede u ovom takmičenju. Ulaznice su u prodaji, a cijena ulaznice je 10 KM. Ulaznice možete rezervisati i putem web stranice osbih.ba - poručili su iz Odbojkaškog saveza BiH.