Odlutao
Najgora ofsajd zamka svih vremena: Šta je radio Sead Kolašinac?
Arsenal je u utakmici protiv Evertona napravio jednu od najgorih ofsajd zamki svih vremena.
24.02.2020. u 12:17

Everton je u Londonu poveo već u prvoj minuti nakon gola Calvert-Lewina. Pogodak je stigao iz prekida, a nikome nije bilo jasno šta je u tim trenucima radio Sead Kolašinac.

Odbrana Arsenala bila je pozicionirana na 18 metara od svoga gola, gdje se u jednom momentu nalazio i  Kolašinac. Međutim,   bh. fudbaler je vodio veliku  bitku sa Yerryjem Minom pa je zajednom s njim ušao u šesnaesterac.

Kada je Sigurdsson izveo slobodan udarac, Kolašinac je krenuo naprijed, ali tada je, naravno, bilo kasno.

U nastavku napada Calvert -Lewin glavom šalje loptu u mrežu Topnika.

Arsenal je u sjajnom meču slavio sa 3:2, Kolašinac je imao stravičan pad i zbog povrede je napustio teren u 18. minuti. Još uvijek nije poznato koliko će izbivati sa terena.