Serie A
Napoli uspio pobijediti Sampdoriju nakon što je ispustio dva gola prednosti
U posljednjem meču 22. kola italijanske Serie A bodove Napoli je slavio u gostima kod Sampdorije s 4:2.
03.02.2020. u 22:43

Fudbaleri tima sa juga Italije i večeras su potvrdili da igraju sezonu za zaborav. Poslije 16 minuta igre gosti su imali dva gola prednosti. Već u trećoj minuti plodom je urodila saradnja dvojice Poljaka, a Milik je pogodio poslije asistencije Zielinskog.

Trinaest minuta kasnije bilo je 0:2. Ovoga puta pogodio je Elmas.

U 26. minuti iskusni Fabio Quagiarella je smanjio na 1:2, što je bio i konačan rezultat u prvom poluvremenu.

Rezultat se u nastavku nije mijenjao sve do 73. minute kada Gabbiadini s bijele tačke pogodio za izjednačenje.

Novo vodstvo Napoliju je donio Diego Demme pogotkom sedam minuta prije kraja utakmice, a konačnih 2:4 postavio je Dries Mertens u osmoj minuti sudijske nadoknade.

Sve golove s utakmice Sampdoria - Napoli pogledajte OVDJE.