Penal ili ne
Nesvakidašnja scena u Indoneziji: Kad nema VAR-a može i mobitel
22.09.2019. u 11:24

Videotehnologija unijela je pravu revoluciju na fudbalske teren, a većina najjačih evropskih i svjestkih liga od ove sezone koristi VAR.

Zanimljive scene stižu nam iz Indonezije sa utakmice između Bornea FC i Maudra Uniteda gdje su gostujući fudbaleri koristili mobitel kako bi uvjerili sudiju da ispravi grešku.

Pri rezultatu 1:1 na samom kraju utakmice dosuđen je penal za Borneo nakon što je Berlian srušio Shirana.

Igrači Maudra to nisu željeli prihvatiti ovu odluku glavnog sudije pa je uslijedio prekid u trajanju od osam minuta.

Na kraju su Berlian i Goncalves uzeli mobitel kako bi pokušali uvjeriti sudiju Fadilaha da je napravio grešku kada je pokazao na bijelu tačku, no arbitar je ostao pri svojoj odluci.

Penal je na kraju izveden i to u 104. minuti, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Baru.