S gola na gol
Nevjerovatan pogodak golmana Newporta, je li ugrožen rekord Asmira Begovića?
Krajem novembra 2013. godine Asmir Begović našao se u centru pažnje fudbalske i sportske javnosti.
20.01.2021. u 12:23

Bosanskohercegovački golman tada je na meču između Stoke Cityja i Southamptona uspio postići pogodak udarcem s gola na gol, a Artura Boruca matirao je sa udaljenosti od 91,9 metara. Ime rođenog Trebinjca od 4. septembra 2014. godine nalazi se u Guinessovoj knjizi rekorda, no on bi mogao biti ugrožen.

Naime, u sinoćnjem susretu engleske League 2 između Cheltenhama i Newporta, čuvar mreže gostujućeg tima Tom King upisao se u strijelce u 12. minuti susreta. Lopta koju je degažirao velški golman odskočila je ispred njegovog kolege na suprotnoj strani terena i prevarila 19-godišnjeg Joshuu Griffithsa.

Još uvijek nema zvaničnih informacija i objava na zvaničnoj Facebook stranici Guinness World Records o tome da li bi ovaj pogodak mogao ugroziti Begovićev rekord iz 2013. godine.

Utakmica je na kraju završena 1:1, nakon što je Blair u petoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena matirao Kinga.