Ligue 1
Nica prekinula pobjedničku seriju Vahinog Nantesa
Strasbourg našeg Sanjina Prcića poražen je u gostima kod Dijon s 2:1
11.05.2019. u 22:03

Fudbaleri Nantesa remizirali su u gostima kod Nice odigravši 1:1 u susretu 36. kola francuske Ligue 1.

Ekipa Vahida Halilhodžića povela je golom Moutoussamyja u 29. minuti utakmice, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Poslije deset minuta igre u drugom dijelu domaćin je izjednačio pogotkom Sarra.

Mogli su domaći i do totalnog preokreta, ali je Atal u petoj minuti sudijske nadoknade sudijske nadoknade promašio penal.

Nica je tako ovim remijem prekinula pobjednički niz Nantesa, koji dva kola prije kraja prvenstva zauzima desetu poziciju s 47 bodova, dok je Nica sedma sa šest bodova više u odnosu na večerašnjeg protivnika.

Strasbourg našeg Sanjina Prcića poražen je u gostima kod Dijon s 2:1, a domaći su do pobjede došli zahvaljujući golu Kwon Chang-Hoona u trećoj minuti sudijske nadoknade. Bh. reprezentativac igrao je do 63. minute.