Poraz u Bergamu
Nije pomogao ni pogodak Džeke: Roma počela odlično, završila katastrofalno
Fudbaleri Rome doživjeli su težak poraz na gostovanju kod Atalante u 13. kolu Serie A, a tim iz Bergama slavio je s 4:1 nakon preokreta.
20.12.2020. u 19:51

Gosti iz Rima nisu mogli na bolji način ući u meč. Poslije samo tri minute igre Edin Džeko je petim ovosezonskim golom Vučicu doveo u prednost.

Pogodak Dijamanta nakon asistencije Henrikha Mkhitaryana bio je njegov 112. u u dresu rimskog sastava kojim se osamostalio na trećem mjestu najboljih strijelaca u historiji kluba, a čak 83. u Serie A.

VEZANI TEKST - Golom protiv Atalante Dijamant dospio u odabrano društvo

Prvo poluvrijeme okončano je minimalnom prednošću Rome, no u nastavku je domaćin potvrdio da nije bez razloga izborio plasman među najboljih 16 timova u Ligi prvaka ove sezone.

Prvo je Zapata u 59. minuti donio izjednačenje Atalanti poslije asistencije Iličića, a 11 minuta kasnije Iličić je poslužio Gosensa za totalni preokret tima iz Bergama.

Šestu ovosezonsku pobjedu Atalante ovjerio je Muriel u 72. minuti za 3:1.

Odličnu partiju Iličić je krunisao golom za konačnih 4:1 u 85. minut.

Roma je nakon ovog poraza ostala na četvrtom mjestu sa 23 boda, dok je Atalanta na sedmoj poziciji sa tri boda manje.

U slučaju pobjede Napolija u gostima kod Rominog gradskog rivala Lazija susreta narednog kola protiv Cagliarija Vučica će dočekati na petom mjestu.