Svjetsko prvenstvo 2022
Nizozemska u četvrtfinalu Mundijala, briljirao Džekin saigrač iz Intera
Fudbalska reprezentacija Nizozemske prvi je četvrtfinalista Svjetskog prvenstva u Kataru.
03.12.2022. u 17:53

Izabranici selektora Louisa van Gaala savladali su SJedinjene Američke Države sa 3:1, a u borbi za polufinale igrat će protiv boljeg iz duela Argentina - Australija.

Već u prvom napadu zaprijetili su Amerikanci preko Pulišića, ali je Noppert zaustavio njegov pokušaj.

I onda, kako to biva u fudbalu, uslijedila je kazna, a Depay je u 10. minuti pogodio za 1:0. Nakon primljenog gola Amerika je zaigrala bolje, redale su se prilike pred golom Nopperta, ali je u sudijskoj nadoknadi udvostručena prednost Oranja. Strijelac je ovaj put bio Blind. Treba napomenuti kako je u oba slučaja asistencije upisao Dumfries, saigrač našeg Edina Džeke iz Intera.

Amerika se u meč vratila u 76. minuti kada je Wright pogodio za 2:1, ali sve nedoumice oko pobjednika riješio je Dumfries koji je pet minuta kasnije postavio konačnih 3:1.