Noć kada su Džeko i Roma posramili Messijevu Barcu
Na današnji dan prije dvije godine fudbaleri Barcelone doživjeli su nokaut koji još dugo neće biti zaboravljen.
10.04.2020. u 11:54

Barcelona je na revanš četvrtfinala Lige prvaka u Rim odnijela prednost od 4:1.

Romi je za prolaz dalje trebala pobjeda od 3:0, zahvaljujući pogotku Edina Džeke iz finiša meča na Nou Campu. Izgledalo je to kao nemoguća misija. Malo ko je vjerovao da će Messi i društvo ispustiti veliku prednost, da neće kapitalizirati sve šupljine koje Romina odbrana tradicionalno ima...

U Romi su znali da nekim ranim pogotkom mogu do čuda. I sreća ih je poslužila kada je Džeko u šesto j minuti zatresao mrežu Barcelone.

No, prednost gostiju i dalje je bila ogromna.

Međutim, u 58. minuti dosuđen je penal za Romu. Gerard Pique je srušio Edina Džeku, a sudija pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Daniele De Rossi i nadmudrio Ter Stegena za 2:0.

Poslije drugog gola, uslijedili su uraganski napadi Rome, koji su urodili plodom u 82. minuti kada je Manolas zabio za potrebnih 3:0.

Sve što je Barcelona do kraja probala uraditi bilo je uzalud, a Roma je postala prvi italijanski klub koji je u nokaut fazi Lige prvak nadoknadio zaostatak od tri pogotka iz prve utakmice.