Drugi reket svijeta
Novak Đoković zakazao duel sa Damirom Džumhurom
Đoković je pobjedom od 2:0 nad Sousom zakazao duel sa najboljim bh. teniserom Damirom Džumhurom u osmini finala ATP turnira u Parizu
30.10.2018. u 22:24

Srbijanski teniser Novak Đoković savladao je Portugalca Joaoa Sousu sa 2:0 u setovima u meču šesnaestine finala ATP turnira u Parizu.

Prvi set bio je izuzetno zanimljiv i uzbudljiv. Đoković je u četvrtom gemu uspio napraviti break i povesti s 3:1. U narednom gemu Sousa je imao čak četiri break prilike, ali ih nije uspio iskoristiti. Nakon što je Sousa smanjio na 2:4, u narednoj igri je "pomeo" drugog teniser svijeta i stigao do breaka bez da je protivniku prepustio ijedan poen.

U osmom gemu Đoković je bio taj koji je imao četiri break prilike, no Portugalac ih je uspio spasiti i izjednačiti rezultat na 4:4.

Pobjednik prvog seta odlučen je u 12. gemu. Poslije 57 minuta igre Đoković je uspio iskoristiti prvu set loptu.

U drugom setu Đoković je "pomeo" Portugalca koji zauzima 48. poziciju na ATP listi prepustivši mu samo jedan gem.

Đoković je tako zakazao duel sa najboljim bh. teniserom Damirom Džumhurom koji je ranije danas sa 2:0 savladao Stefanosa Tsitsipasa.