Nove "trice" upisali Tuzla City, Željezničar i Velež
Utakmicom Mladost - Tuzla City (2:5) počelo je četvrto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine. U utakmicama koje su se igrale od 19 sati Željezničar je s 2:0 trijumfovao u gostima kod Slobode, dok je identičnim rezultatom Velež savladao Krupu na svom terenu. Tekstualne prijenose ovih duela mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.
15.08.2020. u 15:17

15:10 - U prošlom trećem kolu današnji rivali, Mladost i Tuzla City, upisali su poraze. Sastav iz Doboja kod Kaknja poražen je u gostima kod Slobode 3:0, dok je Sarajevo na Koševu s 1:0 nadigralo ekipu Zlatana Nalića, koja je odigrala odličan meč uz slabu realizaciju.

15:21 - Mladost je jedini tim koji je u prva tri kola Premijer lige BiH inkasirao dvocifren broj pogodaka (11), dok su dali dva gola, oba Sarajevu. Ova dva pogotka donijela su Mladosti za sada jedini bod u ovoj sezoni.

15:23 - Pravdu na MGM Farm Areni danas će dijeliti Bandić Antoni (Grude). Asistirat će mu Goran Dujak (Odžak) i Davor Beljo (Mostar). Mateo Musa obavljat će ulogu četvrtog sudije. Inače, Bandić je poznat po skandaloznom penalu koji je Zrinjskom donio pobjedu na gostovanju kod Radnika u finišu sezone 2016/2017, a zahvaljujući kojoj su Plemići kasnije stigli do titule prvaka.

15:46 - Za razliku od susreta protiv Sarajeva, Zlatan Nalić danas bi, prema ranijim informacijama iz Tuzla Cityja, na raspolaganju je i Adnan Džafić koji je propustio duel na Koševu, dok Nemanja Nikolić još nema pravo nastupa, pa se njegov debi može očekivati protiv Olimpika.

16:08 - Poznati sastavi Mladosti i Tuzla Cityja. Za domaćina će igrati: Bukvić, Duraković, Vazda, Hiroš, Hadžić, Guzijan, Biber, Dedić, Mahmić, Nikolić, Begić. Nalić se odlučio za ovih 11 fudbalera: Fejzić, Barišić, Karjašević, Kojić, Rugašević, Ramić, Nukić, Ubiparip, Rustemović, Đerić, Maksimović.

16:44 - Zlatan Nalić prvi put ove sezone u početni sastav odlučio je uvrstiti Mirsada Ramića, stasitog napadač čiji je pogodak u 90. minuti protiv Krupe donio Tuzla Cityju jedine bodove u ovoj sezoni.

1. min.: Počela je utakmica na MGM Farm Areni.

3. min.: Dedić šutira sa 30ak metara, ali neprecizno. Fejzić nije morao intervenisati.

5. min.: Mladost je tražila penal poslije duela Dedića i Kojića, ali je Bandić pokazao da se igra nastavi.

8. min.: Fejzić je morao intervenisati ispred mladog Nedima Hadžića.

11. min.: GOL GOL GOL! Gosti vode 1:0, strijelac je Dejan Maksimović. Golman Mladosti Semir Bukvić nije se proslavio prilikom vodećeg gola Tuzla Cityja.

16. min.: Mladost je ta koja nakon vodstva gostiju diktira tempo igre.

24. min.: GOL GOL GOL! Tuzla City vodi 2:0! Ubiparip je pogodio poslije asistencije Nukića.

29. min.: GOL GOL GOL! Igra Mladosti se raspala za pola sat. Na novu asistenciju Nukića pogodio je Ramić.

35. min.: Mirniji period igre nakon što su gosti za 18 minuta postigli tri gola.

39. min.: Crveni karton za goste! Fejzić je isključen nakon što je van šesnaesterca igrao rukom. Nalić iz igre vadi Ramića, strijelca trećeg gola, a u igru ulazi rezervni čuvar mreže Azir Muminović.

42. min.: Mladost pogađa prečku, imali su gosti sada dosta sreće poslije šuta Bibera.

45. min.: Tri minute sudijske nadoknade.

45. + 2: Guzijan je šutirao glavnom preko gola, da bi Nukić zaprijetio na suprotnoj strani. No, neprecizno je šutirao poslije dobrog prodora.

Kraj prvog poluvremenu u Doboju kod Kaknja, gdje poslije prvih 45 minuta gosti iz Tuzle vode s 3:0.

18:00 - Amar Osim već je odredio početni sastav za susret protiv Slobode, a zanimljivo je da u njemu nema Mustafe Mujezinovića, fudbalera koji je u prva tri kola postigao isto toliko golova. Za Plave će igrati: Fejzić, Stevanović, Hajdarević, Kosorić, Miletić, Štilić, Sadiković, Veselinović, Lendrić, Šehić.

18:03 - Za Slobodu će danas igrati: Golubović, Jusić, Beganović, Husejinović, Herić, Tomašević, Husić, Predragović, Mujkić, Maksimović, Mujagić.

46. min.: Počelo je drugo povluvrijeme meča Mladost - Tuzla City.

18:06 - Feđa Dudić Krupi će danas suprotstaviti sljedeći sastav: Velež: Bobić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Cvijanović, Brandao, Vehabović, Cheshmedjiev, Ćivić, Radovac, Mulić.

48. min.: Od prve mintue nastavka domaći su napravili dvije izmjena, Buhač i Dejanović zamijenili su Durakovića i Bibera.

48. min.: Nikolić šutira pored gola Tuzla poslije ubacivanja Dedića.

53. min.: I Nalić pravi dvostruku izmjenu. Umjesto Rugaševića ulazi Duraković, Maksimovića mijenja Crnkić.

55. min.: Bukvić se žalio na povredu, ali nastavlja utakmicu nakon što mu je ukazana ljekarska pomoć.

67. min.: GOL GOL GOL! Mladost je smanjila na 1:3. Miloš Nikolić je strijelac.

67. min.: GOL GOL GOL! Samo nekoliko trenutaka kasnije nakon gola Mladosti, Nermin Crnkić je pogodio za 4:1.

18:31 - Ostali smo vam dužni sastav Krupe za duel protiv Veleža. Za ekipu iz Krupe na Vrbasu igrat će: Kolak, Makitan, Modić, Nikolić, Dujaković, Puzigaća, Palić, Galić, Maksimović, Andrejić, Mandić.

76. min.: GOL GOL GOL! Drugi gol za Mladost u današnjem susretu... Dedić je lijepo pogodio iz slobodnjaka, Muminović nije imao šanse.

80. min.: GOL GOL GOL! Nastavlja se golijada na MGM Farm Areni, ovoga puta lopta je odsjela iza leđa Bukvića. Strijelac za goste bio je Badara Badji.

83. min.: Malo je nedostajala da vidimo novi pogodak. Mladost je bila u prilici.

VEZANI TEKST - Tuzla City u gostima kod Mladosti "naplatio" promašaje s Koševa

Kraj susreta u Doboju kod Kaknja! Tuzla City je sa 5:2 savladao domaću Mladost i tako stigao do druge pobjede u ovoj sezoni.

1. min.: Počeo je susret na Tušnju, prvi s centra krenuli su fudbaleri Željezničara.

1. min.: Označen je i početak utakmice u Vrapćićima.

4. min.: Na Tušnju je počela padati kiša...

3. min.: Mulić je imao prvu šansu na utakmici Velež - Krupa.

6. min.: Maksimović je uputio prvi šut u okvir gola Željezničara, Fejzić siguran.

8. min.: GOL GOL GOL! Željezničar vodi 1:0, Štilić je odlično uposlio Lendrića koji drugim ovosezonskim pogotkom donosi prednost Želji.

10. min.: Zamalo autogol, Maksimović je slabo reagovao. Srećom po Tuzlake lopta odlazi pored njihovog gola. Prvi korner za goste.

12. min.: Igrači željezničara su smatrali da je Mujkić igrao rukom, glavni sudija Sabrija Topalović pokazao je da se igra nastavi.

18. min.: Prvi korner za Slobodu.

17. min.: Krupa se oslobodila početnog pritiska na stadionu "Rođeni".

22. min.: Predragović je šutirao visoko preko gola.

28. min.: Maksimović loptu šalje pored gola Željezničar.

25. min.: Mulić poslije centaršuta Ćivića šutira glavom pored gola.

35. min.: Nevjerovatan promašaj Veselinovića s pet metara.

VEZANI TEKST - Nakon pobjede protiv Mladosti Zlatan Nalić citirao Amara Osima

40. min.: Gužva u kaznenom prostoru Slobode, povratna lopta Ledrića za Štilića, ali domaća odbrana šut kapitena Plavih skreće u korner.

40. min.: Žuti karton za trener Slobode Gradimira Crnogorca.

40. min.: Bez promjena rezultat u Vrapčićima, Zeljković je oprobao svoj šut.

45. min.: Alispahića nakon dobrog pasa Štilića iz nešto teže pozicije pogađa vanjski dio mreže gola Slobode.

Sabrija Topalović označio je kraj prvog poluvremena na Tušnju.

Završeno je i prvo poluvrijeme u Mostaru.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme na Tušnju.

46. min.: Nastavljen je i susret u Mostaru.

58. min.: Prvi žuti karton na meču Sloboda - Željezničar zaradio je Siniša Stevanović zbog starta na Saidom Husejinovićem.

61. min.: Ristić prekratak na ubacivanje Tomaševića, novi korner za domaćina.

66. min.: Dobar šut Damira Sadikovića odlazi pored desne stative Slobodinog gola.

71. min.: Korner za Željezničar.

72. min.: GOL GOL GOL! Željezničar je udvostručio prednost! Strijelac je Mujezinović, četvrti gol u četvrtoj utakmici!

71. min.: GOL GOL GOL! Velež vodi protiv Krupe! Pogodio je Cvijanović.

75. min.: Golubović ispod prečke vadi šut Subašića.

79. min.: Bekrić umjesto Štilić, kapitenska traka seli na ruku Damira Sadikovića.

88. min.: Finiš utakmica i na Tušnju, i u Vrapčićima. Željezničar i Velež pred pobjedama.

90. min.: Tri minute sudijske nadoknade na Tušnju

90. + 5.: Velež je drugim golom ovjerio drugu pobjedu ove sezone. Strijelac je bio Haris Ovčina.

Završene su obje utakmice. Željezničar je slavio u Tuzli s 2:0, dok je Velež s 2:0 bio bolji od Krupe.